27.12.2018

26.12.2018 у м. Подільськ Одеської області урочисто відкрили інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ)

26.12.2018 у м. Подільськ Одеської області урочисто відкрили інклюзивно-ресурсний центр (ІРЦ), у якому працюватимуть кваліфіковані логопеди, дефектологи, психологи та вчителі лікувальної фізкультури (реабідітологи). Вони надаватимуть комплексну оцінку розвитку дитини, і у разі виявлення порушень, складатимуть програму корекційного навчання.

У  відкритті ІРЦ взяли участь: Сергій Колебошин, заступник голови Одеської облдержадміністрації, Анатолій Іванов, міський голова. маленькі подільчани та їх батьки.

Фахівці центру складатимуть оцінку розвитку за кількома напрямами  - фізичний та психологічний розвиток, мовлення, навчальна діяльність. У разі виявлення у дитини особливих освітніх потреб, вони мають сформувати для неї індивідуальну програму розвитку.

Такі центри замінюють застарілу систему психолого – медико - педагогічних консультацій. Це другий  ІРЦ в області, загалом вже створено 13 ІРЦ в області.

У центрі обладнано 4 кабінети, серед яких: кабінет лікувальної фізкультури, ресурсна кімната, кімната психологічного розвантаження, кімната для надання оцінки та психологічно-педагогічної допомоги, яка об’єднує зони корекційної роботи та практичного психолога. Новостворений заклад забезпечили тренажерами та обладнанням, які стимулюють інтелектуальний розвиток. Крім того, там надаватимуть консультації батькам дітей з особливими освітніми потребами та рекомендуватимуть, у якій формі краще здобувати освіту.

Центр обслуговуватиме дітей міста (6865 дітей), з яких: 720 дітей із особливими освітніми потребами та дітей із інших районів.

Сергій Колебошин зазначив, що відкриття такого центру є реальним втіленням Меморандуму про співпрацю, який у травні  підписали дружина Президента Марина Порошенко та голова Одеської  ОДА Максим Степанов.

«Ми взяли на себе зобов’язання, що Одещина долучиться до проекту Благодійного фонду Порошенка «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації». Ця чудова ініціатива давно назріла й просто необхідна в суспільстві рівних можливостей. Тому ми розвиваємо мережу інклюзивної освіти в області. Подільськ - перше місто Одещини офіційно відкрили такий центр, усього в нас їх має бути більше 20, у 2018 - 13. На черзі вже найближчими днями запускаємо такі центри у м. Білгород - Дністровському та у смт Саврань», – зазначив заступник голови Одеської облдержадміністрації Сергій Колебошин.