03.12.2019

В Міжнародний день людей з інвалідністю в Кілійській об’єднаній територіальній громаді, після завершення ремонтних робіт, у новому приміщенні, відчинив гостинно двері Кілійський інклюзивно-ресурсний центр.

В Міжнародний день людей з інвалідністю в Кілійській об’єднаній територіальній громаді, після завершення ремонтних робіт, у новому приміщенні, відчинив гостинно двері Кілійський інклюзивно-ресурсний центр.

Відкриття відбулося за участі голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Куцого, який зазначив, що відкриття таких установ свідчить, що держава дбає про особливих дітей та намагається робити все, щоб вони відчули себе потрібними та захищеними.

В центрі  створені та обладнані:

кімната лікувальної фізкультури та світла сенсорна кімната, де діти будуть проходити фізичну реабілітацію;

темна сенсорна кімната, в якій діти можуть розслабитись, зосередитись та підготуватись до роботи в групах;

кабінет вчителя-логопеда для виправлення порушень мовлення;

кабінет практичного психолога та вчителя-дефектолога для проведення корекційних занять.

Центр забезпечений сучасним інтерактивним обладнанням, завдяки якому є можливість розвивати у дітей усі пізнавальні процеси, підвищувати рівень мотивації до пізнавальної та освітньої діяльності.

До штату установи входять вчитель-логопед, вчитель-дефектолог, практичний психолог і вчитель лікувальної фізкультури (реабілітолог), які здійснюють комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини. Потім кожен по своїх напрямках робить висновок, який надається батькам. У такому висновку зазначаються потреби дитини, над чим потрібно працювати, які інструменти використовувати. Це полегшує навчання дитини та роботу вчителя в школі, оскільки він вже бачить рекомендації інклюзивно-ресурсного центру

Батьки та вчителі також можуть отримати у центрі безкоштовну консультацію щодо розвитку дитини, а діти, які не охоплені спеціальною та інклюзивною освітою, -  безкоштовні корекційні та реабілітаційні  послуги.

Фінансування закладу здійснюватиметься  за рахунок бюджетних коштів, тож послуги центру будуть безкоштовними.