13.09.2021

«Абетка вакцинації: від А до Я»

Академія української преси, громадська організація, яка є одним з лідерів упровадження медіаосвіти та медіаграмотності з 2010 року, розпочинає інформаційно-просвітницьку кампанії «Абетка вакцинації від А до Я» з долученням обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти і закладів загальної середньої освіти для застосування комплексу науково-методичний комплекс «Абетка вакцинації: від А до Я».
Мета проведення інформаційно-просвітницької кампанії – посилення стійкості до дезінформації задля прийняття поінформованих рішень. Інформаційно-просвітницька кампанії «Абетка вакцинації від А до Я» проводитиметься протягом вересня-грудня 2021 року. Вона спрямована на різні вікові категорії учнів, підготовку вчителів та просвітництво серед батьків.
Для проведення кампанії створено науково-методичний комплекс «Абетка вакцинації: від А до Я», який:
· ознайомить з методами маніпулювання думкою, способами розвінчання фейків та маніпуляцій, способами переконання авдиторій;
· удосконалить навички аналізу медійної наукової інформації;
· формуватиме навички пошуку інформації в інтернеті, перевірки правдивості медійних наукових повідомлень, аналізу медійних повідомлень з огляду на їх цілі, техніку виконання, емоційний вплив, маніпулятивність та переконливість;
· дозволить засвоїти алгоритм аналізу наукового медіаповідомлення, заохотить до критичного мислення;
· ознайомить з поняттям надійності наукових джерел, достовірності статистичних досліджень, коректною аргументацію та їх перевіркою.
Просимо підтримати проведення інформаційно-просвітницької кампанії «Абетка вакцинації від А до Я». В разі позитивного рішення запрошуємо педагогічних працівників на цикл вебінарів «Абетка вакцинації чи освітнє щеплення від дезінформації: від А до Я» (вересень - грудень 2021 року), які дозволять впровадити лекційне заняття «Аналіз наукових медіаповідомлень» та спецкурс для викладачів природничих дисциплін (для обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти).
Після завершення курсу слухачі / слухачки: знатимуть та розумітимуть історію розвитку вакцинотерапії; мету вакцинації; типи вакцин та їх компоненти; створення і тестування вакцин; оцінку ефективності вакцин; побічні ефекти, що супроводжують вакцинацію; поширені помилкові уявлення, маніпуляції та фейки довкола теми вакцинації та способи їх аналізування та викриття.
Вебінари відбуватимуться на базі обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти.
Лектори:
Світлана Фіцайло, головний спеціаліст Головного управління загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України
Руслан Шаламов, кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України, автор підручників з біології, рекомендованих МОН
Микита Каліберда, головний редактор видавництва «Соняшник», автор підручників з біології, рекомендованих МОН.
Учасники отримають сертифікати щодо підвищення кваліфікації.
Для участі у вебінарі потрібна реєстрація.
Реєстрація учасників відбувається за покликанням https://forms.gle/9Y5kr8d8VC8g1Zba8.