10.09.2021

Другий регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування» - на Одещині

Другий регіональний форум «Реформа системи шкільного харчування» - на Одещині

Розбудова системи здорового харчування та модернізація харчоблоків у школах, навчання кухарів, процес переходу на систему управління безпечністю харчових продуктів НААСР – про це йшлося під час другого регіонального форуму «Реформа системи шкільного харчування», який відбувся в Одесі 9 вересня 2021 року.
Захід пройшов у межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі за ініціативи Першої леді Олена Зеленська та у співпраці Міністерства освіти і науки з Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство економіки України, Держпродспоживслужба, ГО Національна асоціація громадського харчування, Одеська обласна державна адміністрація та Одеська міська рада.
У форумі взяли участь:
 -Сергій Шкарлет, Міністр освіти і науки України;
 -Віктор Ляшко, Міністр охорони здоров’я України;
 -Владислава Магалецька, Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів;
 -Сергій Гриневецький, голова Одеської обласної державної адміністрації;
- Геннадій Труханов, Одеський міський голова;
- Олександр Лончак, директор Департаменту освіти і науки ОДА.
Під час заходу відбулися виступи спікерів, тематичні панелі та дискусії, зокрема щодо впровадження та контролю нових норм харчування, публічних закупівель, проєктного підходу до переобладнання закладів освіти тощо. Також проведено дискусію у форматі запитань-відповідей.
Крім того, під час практичної панелі команда ГО «Національна асоціація громадського харчування» продемонструвала можливості сучасного технологічного процесу: за 45 хвилин приготовлено обід в асортименті з шести страв для майже 700 людей – учасників форуму, а також презентовано «дорожню карту» переходу на нові стандарти приготування.
Учасниками форуму були представники п’яти областей – Одеської, Полтавської, Миколаївської, Херсонської, Кіровоградської: голови/заступники ОДА, директори департаментів (управлінь) освіти і науки, директори департаментів економічного розвитку, голови територіальних громад, керівники органів управління освітою територіальних громад, керівники територіальних управлінь Держпродспоживслужби, керівники територіальних управлінь Державної служби якості освіти.
"Приємно, що в Одесі вже є успішний досвід реалізації зазначеної реформи. Маю надію, що і в області, в її найвіддаленіших куточках зміниться підхід до харчування школярів. Ми зацікавлені в тому, щоб наші діти були здоровими і споживали смачну, корисну та поживну їжу", - зазначив, ділячись враженнями, директор Депараменту Олександр Лончак.