13.01.2021

Комфортні санітарні кімнати у школах мають стати нормою!

 

На сьогодні одним із пріоритетних завдань є створення комфортного і безпечного освітнього середовища, забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов для здобувачів освіти, а також  реалізація права дитини на повагу до її гідності і, насамперед, збереження здоров’я. Аби вуличні «зручності» ніяк не вплинули негативно на майбутнє здоров’я молодих людей, особливо дівчат, до того ж, сільські діти повинні відчувати, що вони не гірші від міських, зокрема в питаннях облаштування місць гігієни, Департамент освіти не раз піднімав дану проблему ще задовго до прийняття нового Санітарного регламенту.

Наразі в області із 788 закладів загальної середньої освіти лише 14 не мають внутрішніх вбиралень з різних причин. У 20 закладах освіти внутрішні санвузли є не в усіх корпусах, а 7 потребують капітального ремонту.

Варто зазначити, що роботу над поліпшенням комфорту в закладах освіти, зокрема створення облаштованих санітарних кімнат, мають активно проводити засновники закладів через виконання статті 21, пункту 6 статті 25, пункту 3 статті 37 Закону України «Про повну загальну середню освіту», ст.5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».

«Де брати фінанси? - закидатимуть нам громади. У мене є відповідь. Наразі у нас в області близько 400 мільйонів гривень залишків коштів освітньої субвенції минулих років, які можна спрямувати, в тому числі, і на облаштування внутрішніх санвузлів. До прикладу, в Саратському є залишки на суму 10 мільйонів гривень, то що заважає використати їх саме на цю вкрай нагальну потребу? Чималі залишки є в Біляївському, Татарбунарському, Тарутинському, Ізмаїльському, Роздільнянському, Кілійському, Ширяєвському, Савранському, Ренійському районах та  раніше створених ОТГ. Мова про мільйони гривень, колеги, де ж ваша свідомість?», - пише на своїй сторінці у Facebook директор Департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександр Лончак. - «Відремонтовані дороги, вуличне освітлення, тротуари вимощені плиткою – це добре, але неприпустимо, щоб діти у  ХХІ столітті справляли природні потреби у вуличних вбиральнях. Про яке право на повагу до гідності дитини в такому разі може йти мова? Прагну, аби першочергово зайнялися вирішенням цього питання  у тих громадах, де воно стоїть гостро і вжили всіх заходів. І якщо вже будуєте чи ремонтуєте, то притримуйтесь сучасних норм і стандартів НУШ».

Наголошуємо, що і обласна державна адміністрація, і Департамент освіти і науки не є сторонніми спостерігачами – минулоріч  за кошти обласного і державного бюджету реконструйовано 22 санвузли, ця робота продовжуватиметься і в 2021 році. Ми готові до співпраці!

Теплі, комфортні санітарні кімнати у школах мають стати нормою! А тому до 1 вересня буде дано доручення на рівні області привести  заклади освіти у відповідність до нового  Санітарного регламенту. Не будьмо байдужими до здоров’я дітей!