12.10.2021

Оновлені дані про вакцинацію освітян в Одеській області

 
За повідомленням директора Департаменту Олександра Лончака, Одещина, судячи з темпів зростання захворюваності на COVID-19, вже на шляху в «червону» зону. І ось тут нові правила.
 
Найважливіше: за такого розвитку подій очне навчання буде дозволено, якщо 100% працівників навчального закладу отримали документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації. Дитячі садочки, початкові та спеціальні школи продовжать працювати у звичайному форматі. Звісно, що маленькі діти мають бути максимально залучені в освітній процес, для цього їм треба займатись із викладачами офлайн, тобто відвідувати навчальний заклад. Але раптом в колективі почнеться спалах захворюваності - заклад буде закритий. Тому вкотре прошу колег задуматись про важливість щеплення.  Головний освітянин області акцентував увагу колег на наказ МОЗ від 04.10.2021 № 2153, яким затверджено перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Набирає він чинності з 1 листопада. Працівники закладів освіти є у переліку. Фактично, це означає, що всі, у тому числі і вчителі початкових класів, і працівники спеціалізованих та дошкільних закладів (незалежно від типу та форми власності) до 1 листопада мають отримати щеплення, інакше будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати на період картину. Ще можна, так би мовити, стрибнути в останній вагон потягу і вакцинуватися. Особливо це стосується Арцизької ТГ, Болградської ТГ, Бородінської ТГ, Великодальницької ТГ, Великоплосківської ТГ, Курісовської ТГ (Сербківський ЗЗСО – єдиний в громаді з показником 35%), Любашівської ТГ ( у Любашівському ЗЗСО і Бобрицькому ЗЗСО №1 залишилось всього кілька відсотків до 80, а у Троїцькому ситуація геть плачевна – 17% вакцинованих), Лиманської ТГ ( у Степовому ЗЗСО усього 20% і це першою дозою, з таким успіхом ваші діти ніколи не вийдуть на очне навчання), Миколаївської ТГ (Новопетрівський ЗЗСО 36%), Овідіопольської ТГ (2 заклади відповідно з 59 і 37%), Окнянської ТГ, Петровірівської ТГ (у Новосвітівській філії 5% щеплених, в Ревівській - 50% , напрошується думка: може краще підвозити дітей у Петровірівський опорний заклад, де вакциновано понад 80% педагогів?), Петропавлівської ТГ (Олександрійський НВК 28%), Ренійської ТГ (жодного закладу з 80% щеплених), Роздільнянської ТГ (є заклади на межі 80%, а є й зовсім з низьким показником), Розквітівської ТГ (Ставківський ЗЗСО 46%), Саратської ТГ (єдина в громаді Світлодолинська філія 53%), Саф’янівської ТГ (Саф’янський ЗЗСО 37%), Старокозацької ТГ, Стрюківської ТГ (мають лише один заклад загальної середньої освіти в громаді і той з кількістю менше 50% вакцинованих), Суворовської ТГ, Тарутинської ТГ, Татарбунарської ТГ, Теплицької ТГ, Чогодарівської ТГ, Шабівської ТГ, Южненської ТГ.
Якщо говорити в загальному, то станом на 13.00 12 жовтня 55625 працівників закладів освіти області вакциновано, що становить 71,02 % від загальної кількості освітян. 1092 заклади мають 80%. Зазначимо, що вже 78,92% працівників шкіл отримали щеплення. Дистанційно наразі працюють 112 ЗЗСО області.