12.01.2022

Перехідний період завершено: з 2022 року школи перейшли на нове меню

Як в Україні, так і на Одещині завершився перехідний період з впровадження нових стандартів шкільного харчування і вже з 1 січня 2022 року школи перейшли на нове меню для учнів відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021року № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку».

Всі норми розроблялися фахівцями МОЗ із залученням дієтологів і відповідають політиці ВООЗ.

Що слід зауважити?

Рекомендоване меню з використанням страв з рецептурного збірника Євгена Клопотенка не є догмою. Нові норми дають можливість створювати в кожній школі своє власне меню. Єдине, його потрібно буде погодити з територіальним органом Держпродспоживслужби.

Додамо, що в грудні минулого року фахівцями презентовано платформу про здорове харчування у школах "Знаїмо", посилання на неї є на нашому офіційному сайті в розділі "Реформа системи шкільного харчування". На новій платформі зібрано повну інформацію для директорів про перебіг реформи й нормативи шкільного харчування, створені розділи для вчителів і батьків, де можна дізнатися, як формувати культуру харчування у дитини в сім’ї та у школі. Існує навіть окремий розділ для школярів, у якому з використанням ігор і тестів викладено основи здорового харчування.

Хочемо наголосити, що створення належних умов для безпечного харчування в закладах освіти безпосередньо залежить від систематичного навчання персоналу, який задіяний в організації шкільного харчування. Має бути смачно і корисно!!!