05.08.2021

Проведено нараду

5 серпня 2021 року директор Департаменту освіти і науки Олександр Лончак провів робочу нараду з керівниками органів управління освітою районних державних адміністрацій. Адже саме на них покладено виконання статті 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», де чітко прописано повноваження, зокрема і в галузі освіти.
Основна увага реалізації програми «Спроможна школа для кращих результатів» (вже є перелік проєктів, виконання яких потрібно проконтролювати на місцях) та оптимізації мережі. Промоніторили фінансову ситуацію в громадах щодо використання коштів освітніх субвенцій, закупівлі шкільних автобусів, НУШ, впровадження інклюзивної освіти та реалізації заходів реформування системи шкільного харчування.
"Але гроші грошима, а головний акцент – на якості освіти. Зробивши порівняльний аналіз цьогорічного ЗНО півночі і півдня області, не важко дійти певних висновків, в тому числі і щодо фаховості проведення дистанційного навчання під час карантинних обмежень. До речі, щодо дистанційки. Всі запитують як будемо вчитися з нового навчального. Прогнози – справа невдячна. Але хочу повідомити, що є два сценарії розвитку подій. І певні новації. За кардинального – вчаться початкові класи і заклади спеціальної освіти, при умові ведення поділу на зони – змішана форма навчання у жовтій, помаранчевій і червоній зоні, але задля роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу. Про це йдеться у постанові №1236 від 9 грудня 2020 року, зміни до якої ухвалив Кабінет Міністрів України 28 липня. Колеги, звісно, примушувати не маємо права, але хочу відзначити, що вакцинація залишається найважливішим інструментом запобігання нових захворювань і смертей, а також боротьби з пандемією. Минулий навчальний рік, на жаль, ми втратили багато наших колег, які не впоралися з наслідками коронавірусної інфекції. Особисто вакцинувався препаратом виробництва Pfizer/BioNTech ще у червні. Отримали щеплення проти штамів збудника COVID-19 також працівники Департаменту освіти і науки. Наразі ще й до всього є можливість обрати ту вакцину, якій довіряєте. Прошу вас не нехтувати власним здоров’ям!",- наголосив під час зустрічі Олександр Лончак.