08.07.2021

Робочий візит Міністра освіти і науки України на Одещину

Робочий візит Міністра освіти і науки України на Одещину

Сьогодні, 8 липня, на Одещині з робочим візитом перебував Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Зранку була проведена нарада з ректорами закладів вищої освіти Одеського регіону за участі голови Одеської обласної державної адміністрації Сергія Гриневецького, народних депутатів. Розглядалися важливі питання сучасної вищої освіти як от удосконалення Умов прийому до закладів вищої освіти; створення безпечних умов організації освітнього процесу та проживання в студентських гуртожитках; організація студентського спорту та фізкультурної діяльності та ін. 

У ході візиту Сергій Шкарлет відвідав Наукову бібліотеку Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, будівля якої (а вона, до речі, є пам’яткою архітектури) перебуває в аварійному стані і потребує значних капіталовкладень на рівні держави. Бібліотека існує з 1817 року і зберігає на своїх полицях 120 тисяч рідкісних і цінних видань, інкунабули, унікальні особисті колекції, зокрема книжкові зібрання родини Воронцових та колекцію книг графа О.Г. Строганова, рідкісні видання 1920-х років, комплекти одеських газет ХІХ століття, особисті архіви професорів Одеського університету. Загалом більше 4 мільйонів книг! З 2004 р. фонд рідкісних книг та стародруків є об’єктом Національного надбання України. Наразі подальша експлуатація будівлі під загрозою. Тому дуже сподіваємося на допомогу у вирішенні цього болючого питання на державному рівні.

Також міністр взяв участь у відкритті навчально-практичного центру «Машиніст холодильних установок» на базі державного навчального закладу «Одеський центр професійно-технічної освіти».

«Професія машиніста холодильних установок – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Водночас вона застосовується практично в усіх галузях господарства та побуті. Відкриття нового навчально-практичного центру – це ще один крок у розвитку професійної (професійно-технічної) освіти в межах державно-приватного партнерства, що створює нові можливості для здобувачів освіти та перспективи плідної співпраці із соціальними партнерами у сфері освіти», – зауважив під час відкриття центру Сергій Шкарлет.

У межах робочої поїздки Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет відвідав Одеський навчально-виховний комплекс № 125 «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» та ознайомився з організацією харчування в їдальні.
«Реформа системи шкільного харчування стартувала за ініціативою Першої леді України Олени Зеленської. Наша спільна мета – підвищити загальний середній рівень харчування: від якості, поживності страв та безпечності харчових продуктів до ресурсного забезпечення шкіл. Тож маємо сприяти тому, щоб діти залюбки харчувалися в шкільних їдальнях, а батьки були би впевнені, що шкільне меню корисне для здоров’я їхніх дітей», – додав Сергій Шкарлет.

"Дякуємо за цей візит, за увагу міністра до актуальних проблем галузі, зокрема і Одеського регіону, та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю на всіх рівнях!", - наголосив директор Департаменту освіти і науки Одеської ОДА Олександр Лончак.