26.04.2021

Типові освітні програми: хто впроваджуватиме з 1 вересня?

На даному етапі в регіоні 7 закладів освіти беруть участь у інноваційному освітньому проєкті всеукраїнського рівня. Це Одеська загальноосвітня школа №26, Шабівський заклад загальної середньої освіти, Таїровський заклад загальної середньої освіти, Балтський заклад загальної середньої освіти №1 імені Олеся Гончара, Великодальницький заклад загальної середньої освіти, Балтський заклад загальної середньої освіти №2, Нерубайський заклад загальної середньої освіти.
Працюючи в пілоті, ці заклади отримали успішний досвід і вже з 1 вересня 2021 року впроваджуватимуть Державний стандарт освіти на наступному - базовому рівні. У лютому наказом Міністерства освіти і науки України затверджені типові освітні програми для 5-9 класів. Даний документ створює умови для продовження реформи «Нова українська школа». Хочу зазначити, що відповідно до частини третьої статті 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту», заклад освіти розробляє свою освітню програму на основі типової освітньої програми.
До речі, відповідно до типової освітньої програми навчальне навантаження учнів не збільшується, а заклад освіти може самостійно схвалювати рішення щодо предметів етичного спрямування.
 Типовим навчальним планом передбачена можливість вивчення учнями 5-6 класів у межах соціальної та здоров’язбережувальної освітньої галузі одного з предметів: «Етика», «Культура добросусідства» або іншого курсу морального спрямування. Для 8-9 класів вводиться інтегрований курс «Підприємництво і фінансова грамотність».
Хто ухвалює це рішення?
Сам заклад освіти з урахуванням освітніх потреб учнів ухвалює рішення щодо включення до освітньої програми одного з предметів: «Етика», «Культура добросусідства», інший курс морального спрямування або вивчення відповідних питань в межах інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека та добробут».