03.08.2021

У полі зору - питання пожежної безпеки

Директор Депараменту освіти і науки Олександр Лончак взяв участь у засіданні колегії Одеської обласної державної адміністрації, під час якої розглядалося одне з найважливіших питань - безпека життєдіяльності, охорона праці, пожежна і техногенна безпека, цивільний захист, профілактика травматизму у закладах освіти області. За останні роки в цьому плані зроблено чимало (від закупівлі величезної кількості вогнегасників до встановлення автоматичних систем пожежної сигналізації), але ряд проблем залишаються і головам громад (засновникам) та керівникам закладів слід звернути на них першочергову увагу. Тим паче, що на ці потреби можна використовувати залишки коштів освітньої субвенції.
Наразі у 1412 закладах освіти проведені позапланові представниками Головного управління ДСНС в Одеській області, 520 посадових осіб притягнуто до амінвідповідальності. Спрямовано позови до суду. Викликає занепокоєння та кількість садочків і шкіл по районах області, справи щодо повного або часткового зупинення діяльності яких наразі перебувають у провадженні судів. Вся відповідна інформація доведена головам ТГ, тож Олександр Лончак звернувся до засновників з проханням вжити відповідних заходів і усунути недоліки, аби не допустити зриву організованого початку нового навчального року.
Загалом, аби здійснити всі необхідні заходи пожежної безпеки на належному рівні, за попередніми розрахунками, треба залучити орієнтовно 900 мільйонів гривень. Сума чимала, тож тут нам не обійтися без підтримки держави. Департаментом освіти і науки ініційовано розгляд даного питання і направлено лист Міністерству освіти і науки щодо відкриття нової бюджетної програми на заходи пожежної безпеки для закладів та установ освіти.
Учора стало відомо, що уперше з Фонду розвитку закладів фахової передвищої та вищої освіти виділено майже 10 мільйонів гривень на пожежну безпеку одеських вишів та коледжів.
Також директор Департаменту закцентував увагу присутніх на удосконаленні профілактичної роботи щодо запобігання травматизму й загибелі дітей під час освітнього процесу та поза ним.