06.09.2021

Вічна пам'ять Освітянину з великої літери

Йдуть з життя легенди педагогіки... З великою скорботою Депарамент освіти і науки ОДА сповіщає про те, що перестало битися серце Палтишева Миколи Миколайовича - народного учителя СРСР, почесного доктора Національної академії педагогічних наук України, кандидата педагогічних наук, доцента, почесного діяча системи професійно-технічної освіти, автора понад 300 науково-методичних робіт, науково-практичних публікацій, більше десятка книг. Серед них: "Секрети профтехпедагогіки. Секрет учнів. Секрет вчителя", "Педагогічна гармонія", "Педагогічна майстерність та шляхи його осягнення" та інші.
Микола Палтишев народився в 1946 році в Одесі. Закінчив Одеський технологічний інститут харчової промисловості ім. Ломоносова та Одеський педагогічний університет ім. Ушинського.
Він першим в країні почав проводити уроки-вистави із застосуванням музики, поезії та живопису. Проводив показові відкриті уроки у Монголії, В'єтнамі, Японії, Німеччині, Франції, Кубі та ін. Протягом десятиліть займав різні посади (включаючи керівні) в різних навчальних закладах Одеського регіону. Був учителем фізики.
За свою невтомну працю удостоєний рядом нагород.
Важко дібрати слова, коли відходять у засвіти непересічні особистості, внесок яких у розвиток української освіти неоціненний. Творче надбання Миколи Миколайовича залишається для нас цінним скарбом, а життєвий шлях – прикладом.
В серцях освітян Одещини назавжди залишиться світла пам’ять про колегу. Висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким. Про дату, час і місце прощання з Миколою Миколайовичем Палтишевим буде повідомлено додатково.