27.04.2021

Відбулося засідання конкурсної комісії

27 квітня директор Департаменту освіти і науки ООДА Олександр Лончак провів засідання конкурсної комісії щодо укладення угод серед претендентів на першочергове зарахування до закладів вищої педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням.

У сільській місцевості дійсно є потреба у молодих фахівцях. Більшість учителів, які працюють у закладах освіти – пенсійного або передпенсійного віку. А конкурс дає можливість бажаючим підвищити свій бал при вступі, у зв’язку з чим абітурієнт матиме більше шансів вступити на навчання за рахунок коштів державного бюджету. В результаті всі будуть задоволені: дитина здобуде освіту, а громада отримає молодого спеціаліста, хай навіть і на три роки (саме стільки зобов'язується за угодою відпрацювати випускник). А там, як сподобається, то і на більше, звичайно. Лише молодь треба приваблювати гарними умовами, забезпечувати житлом і т.д.

"Разом з колегами дійшли висновку, що є необхідність активізувати інформаційну кампанію щодо вступу і популяризації, зокрема, і зазначеного конкурсу. Завжди готовий сприяти гарним ідеям.
Цьогоріч з 91 громади Одещини лише двоє претендентів подали документи на розгляд нашої комісії – Анастасія Жовтяк, учениця 11 класу Кодимського опорного закладу №1, яка бажає здобувати вищу освіту у Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім.К.Д.Ушинського за спеціальністю «вчитель початкових класів» та Надія Шибинська, учениця Кордонського закладу освіти Лиманської районної ради (Визирська територіальна громада), яка планує вступати до КЗ «Одеський педагогічний фаховий коледж» теж на вчителя початкових класів.
Документи дівчат відповідають встановленим критеріям, тож їх було допущено до участі в конкурсі і, за результатом засідання, визнано переможцями. Бажаю Анастасії та Надії опанувати омріяну професію та досягти вершин педагогічної майстерності!", - зазначив Олександр Лончак.