02.08.2021

Заступник Міністра освіти і науки України Віра Рогова відвідала Одещину з робочим візитом

Заступник Міністра освіти і науки України Віра Рогова відвідала Одещину з робочим візитом 

В освітньому ХАБі, за участі директора Департаменту освіти і науки Олександра Лончака, проведено зустріч заступника Міністра з керівниками органів управління освітою. З Вірою Борисівною обговорили виконання ключових завдань реформування  галузі освіти в умовах децентралізації, також у полі зору реформування шкільного харчування, яке відбувається під патронатом Першої леді Олени Зеленської. На часі імплементація змін на місцях, впровадження системи контролю, продовження модернізації харчоблоків та популяризації культури здорового харчування. 

Основні меседжі від заступника Міністра: формування ефективної мережі закладів освіти від великої громади до малої. Треба готуватися до серйозної профільної системи. Наразі більше 100 осіб залучені до формування Державного стандарту старшої профільної школи.
    
Якісна освіта на всіх рівнях! І особлива увага сільській місцевості, тому і домоглися збереження трьох ланок в опорних школах. Закон про ліцеї на підписі у Президента. Він дозволить нам врегулювати будь-яку ситуацію. 2 паралелі замість 4 - це велика перемога. Наповнюваність класів - окрема тема. Буде пілотування старшої профільної школи, і, що цікаво, через профтехи.
 
Готується ще один закон про дошкільну освіту, що стосується раннього розвитку.
Йшла мова про активний розвиток інклюзивної освіти та вирішення проблеми рівного доступу до освітніх послуг. 
У планах Міністерства освіти створити мобільні групи з обміну досвідом між областями. Обговорили формат серпневої конференції, освітяни-управлінці мали можливість поставити питання і отримати компетентні відповіді.
Справив гарне враження на Віру Борисівну наш освітянський ХАБ, що має сучасний дизайн, технічне забезпечення, де поєднано потужні освітні центри і лабораторії. Ескурсію нам провела ректор академії неперервної освіти Любов Задорожна. Також обговорили із заступником Міністра новий проєкт «Педагогічний парк Одещини». Його реалізація розпочнеться вже з вересня цього року в рамках презентованої ідеї Національного освітнього технопарку, яка озвучена Міністром освіти і науки України Сергієм Шкарлетом під час Всеукраїнської стратегічної сесії «Освіта України-30. Національний технопарк з підвищення якості освіти».
"Кілька годин спілкування промайнуло на одному подисі. Приємно, що Одещина з вуст заступника Міністра звучала лише в хорошому контексті. Друзі, планів чимало, роботи ще більше. Новий навчальний незабаром, а з ним і нові виклики. Погодьтеся, коли є команда, то є на кого покластися. Давайте чути один одного, співпрацювати і рухатися в одному напрямку. І все вийде!",- зазначив, звертаючись до колег-управлінців, директор Департаменту освіти і науки Олександр Лончак.